Моющие и дезинфицирующие средства для сельского хозяйства

Примафул

 

Прімафул

(розчин для ін’єкцій)

Склад

1 мл препарату містить діючі речовини:

окситетрациклін (у вигляді окситетрацикліну дигідрату) – 300 мг,

флуніксин (у вигляді флуніксину меглюміну) – 20 мг.

Допоміжні речовини: 2-кетопіролідін, повідон, магнію оксид, формальдегід-сульфоксилат натрію, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості

Прімафул — комбінований препарат, який має пролонговану антибактеріальну та протизапальну дію. Механізм дії окситетрацикліну полягає в інгібування синтезу білка. Ефективно діє проти грампозитивних аеробів (Bacillus spр., Corynebacterium spр., Erysipelothrix rhusiopathiae, Listeria monocytogenes, Streptococcus spр.), грамнегативних бактерій (Actinobacillus spр., Bordetella spр., Francisella tularensis, Haemophilus spр., Pasteurella multocida, Yersinina spр., Campylobacter fetus, Borrelia spр. та Leptospira spр.), анаеробів (Actinomyces spр., Fusobacterium spр.) та Mycoplasma spр., Chlamydia spр., Cooxiella burnetti, Anaplasma spр.

Флуніксин – це нестероїдний протизапальний антитоксичний жарознижувальний і болезаспокійливий засіб. Механізм дії флуніксину полягає в неселективному інгібуванні циклооксигеназ (ЦОГ1 і ЦОГ2), пригніченні синтезу простагландинів Е2 — медіаторів запалення, що обумовлює його аналгезуючу, протизапальну, жарознижувальну і антитоксичну дію.

Після введення в організм досягає максимальної концентрації в крові протягом 4-6 годин, зв’язується з білками плазми на 20-40 %, розподіляється по всьому організму тварини, особливо в печінці, нирках і легенях. Ефективна концентрація в крові зберігається протягом 3-4 діб після внутрішньом’язовї ін’єкції  в дозі 20 мг / кг і протягом 5-6 діб за дози 30 мг / кг. Флуніксин виводиться з організму сечею і жовчю.

Окситетрациклін: Смакс — 11,11 µг/мл; AUC — 376,5 µг/мл/год; Тмакс — 5,1 год; Т ½  — 36,54 год.

Флуніксин: Смакс — 2,4 µг/мл; AUC — 11,22 µг/мл/год; Тмакс — 1,0 год; Т ½  — 4,51 год.

Застосування

Лікування великої рогатої худоби при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до окситетрацикліну, а також у випадках, коли необхідний протизапальний та жарознижувальний ефект лікування при вищезгаданих захворюваннях.

Дозування

Внутрішньом’язово у дозі 1 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини (еквівалентно 2 мг флуніксину на 1 кг маси тіла та 30 мг окситетрацикліну на 1 кг маси тіла) одноразово.

Максимальна доза в одне місце ін’єкції – 15 мл.

Протизапальний ефект зберігається протягом 24-36 годин після введення препарату. Антибактеріальний ефект зберігається протягом 5-6 діб після введення препарату.

Для телят доза становить 8-15 мг окситетрацикліну на 1 кг маси тіла та 0,5-1 мг флуніксину  на 1 кг маси тіла тварини внутрішньом’язово (1,5-2,5 мл препарату на 50 кг маси тіла тварини) одноразово.

Протизапальна діє триває протягом 24 — 36 годин, антибактеріальний ефект триває протягом 5 – 6 діб.

Слід дотримуватися Правил асептики і антисептики під час використання препарату.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до окситетрацикліну та флуніксину, а також тваринам з хворобами серця, печінки та нирок.

Не вводити внутрішньовенно.

Не застосовувати зневодненим, гіповолемічним або гіпотензивним тваринам. Не застосовувати з іншими нестероїдними протизапальними засобами одночасно або впродовж 24 годин після або перед останнім використанням.

Не застосовувати одночасно з потенційно нефротоксичними препаратами.

Не застосовувати тваринам після загальної анестезії.

Не застосовувати тваринам, молоко яких використовують для споживання людьми.Возможно, Вас также заинтересует