Моющие и дезинфицирующие средства для сельского хозяйства

Вилоксил

Розчин для ін’єкцій прозорого жовтого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину:

Мелоксикам – 5 мг

Допоміжні речовини: Етанол, пропіленгліколь, гідроксід натрію, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості

ATC-vet QM01AC06, нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Препарат належить до нестероїдних протизапальних лікарських засобів класу оксикамів, є селективним інгібітором ЦОГ-2. Виявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну властивості. Механізм дії пов’язаний зі зниженням біосинтезу простагландинів внаслідок пригнічення ферментативної активності ЦОГ-2, яка бере участь в синтезі простагландинів у вогнищі запалення; незначно впливає на ЦОГ-1, що знижує ризик розвитку побічної дії.  Відносна біодоступність становить майже 100%. Після внутрішньом’язового введення препарату в дозі 5 мг максимальна концентрація (Сmax) становить 1,62 мкг / мл і досягається протягом приблизно 60 хв. Мелоксикам добре зв’язується білками плазми, особливо з альбуміном (99%). Проникає в синовіальну рідину, концентрація в синовіальній рідині становить приблизно 50% концентрації в плазмі. Об’єм розподілу (Vd) низький, в середньому становить 11 л.   Мелоксикам майже повністю метаболізується в печінці з утворенням 4 неактивних похідних. Основний метаболіт, 5′-карбоксимелоксикам (60% від величини дози), утворюється шляхом окислення проміжного метаболіту 5′-гідрокси-метілмелоксікама, який також екскретується, але в менших кількостях (9% від величини дози).   Виводиться рівною мірою з калом і сечею, переважно у вигляді метаболітів. В незмінному вигляді з калом виводиться менше 5% від величини добової дози, в сечі в незмінному вигляді препарат виявляється тільки в слідових кількостях. Середній період напіввиведення (Т½) становить 20 год. Плазмовий кліренс в середньому становить 8 мл / хв. Мелоксикам демонструє лінійну фармакокінетику в дозах 7,5-15 мг при внутрішньом’язовому введенні. Печінкова або ниркова недостатність середньої тяжкості істотно не впливає на фармакокінетику мелоксикаму.

Застосування

ВРХ: Препарат застосовується для лікування гострих респіраторних інфекцій, гнійно-катарального маститу  при поєднанні з відповідною антибіотикотерапією для зменшення клінічних симптомів хвороби.Для лікування розладів шлунково-кишкового тракту (пронос, діарея) у поєднанні з пероральною регідратаційною терапією для зменшення клінічних симптомів у телят з тижневого віку та у молодняку великої рогатої худоби. Також для зняття післяопераційного болю після видалення рогів у телят.

Коні: Препарат застосовується для лікування гострих і хронічних захворювань опорно-рухового апарату. Препарат також застосовуєтся у поєднанні з іншими лікарськими засобами для змешення болю при коліках.

Собаки і коти: при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату, що супроводжуються сильним болем і запаленням (переломи, травми, розтягування зв’язок і сухожиль, остеоартрити, хронічні дегенеративні захворювання суглобів і ін.), А також для зниження післяопераційного болю при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату.

Свині: Препарат застосовується при захворюваннях опорно-рухового апарату для зменшення симптомів кульгавості і запалення. Для полегшення післяопераційного болю, післяродового сепсису, синдром мастит-метрит-агалактія у поєднанні з відповідною антибіотикотрапією.

Дозування

ВРХ: Підшкірно або внутрішньовенно у дозі 0,5 мг мелоксикаму/кг маси тіла тварини (10,00 мл/100 кг маси тіла тварини) у поєднанні з антибіотикотерапією або пероральною регітраційною терапією.

Коні: Внурішньовенно у дозі 0,6 мг мелоксикаму/кг маси тіла тварини (24 мл/200 кг маси тіла тварини).

Собаки: Підшірно або внутрішньом’язево у дозі 0,2 мг мелоксикаму/кг маси тіла тварини (0,4 мл/10 кг маси тіла тварини)

Коти: 0,3 мг мелоксикаму/кг маси тіла тварини (0,12 мл/2 кг маси тіла тварини) підшкірно.

Свині: Внутрішньомязево у дозі 0,4 мг мелоксикаму/ кг маси тіла тварини (2 мл на 25 кг маси тіла тварини). У разі потреби, наступне введення препарату дозволяється через 24 години.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з порушеннями функцій печінки, серця, нирок.
Не застосовувати тваринам з симптомами геморагічного гастроентероколіту.
Не використосовувати препарат при підвищенній чутливості до активної речовини або будь-якого з компонентів.
Не застосовувати телятам до 7-денного віку для лікування діареї.
Не застосовувати коням до 6-тижневого віку.
Не застосовувати свиням віком молодше 2 днів.
Не застосовуйте собакам віком молодше 6 тижнів.
Не вводити внутрішньовенно котам.

Застереження

При підшкірному введенні препарату в місці ін’єкції може виникнути припухлість, яка з часом зникає. Після застосування препарату у котів може спостерігатись зниження активності, втрата апетиту, блювота, діарея, коліка.

У випадках підвищеної чутливості тварин до препарату або його компонентів, може з’явитись алергічга реакція (висип і кропив’янка), анафілактичний шок.

У разі виникнення симптомів побічної дії слід негайно припинити застосування препарату та провести необхідне симптоматичне лікування.

Не перевищувати рекомендовані дози.

У тварин з симптомами гіповолемії або гіпотензії застосування препарату може призвести до виникнення порушень функцій нирок.

Безпечність застосування препарату котам молодше чотирьох тижнів і собакам у віці до шести місяців не доведена.

Препарат застосовується котам у вигляді одноразової ін’єкції. При лікуванні собак і котів Вілоксіл не застосовувати у поднанні з нефрротоксичними препаратами, знеболюючими засобами, глюкокортикостероідами, антикоагулянтами та іншии нестероїдними НПЗП.

Застосування препарату телятам  за 20 хвилин до видалення рогів зменшує післяопераційну біль.

Застосування препарату свиням за 30 хвилин до кастрації зменшує післяопераційну біль.

Дозволяється використання препарату під час вагітності ВРХ та свиней. Не застосовувати жеребим та лактуючим кобилам. Безпечність застосовування препарату під час вагітності собак та котів не досліджена.

Не вводити одночасно з глюкокортикостероїдами, іншими нестероїдними протизапальними препарати або антикоагулянтами.

 При лікуванні котів, використання Вілоксілу не рекомендоється разом із нефротоксичними і знеболюючими препаратами.

При лікуванні тварин іншими НПЗП перед застосуванням Вілоксілу слід дотриматись інтервалу між введенням препаратів не менше 24 годин (в залежності від попередньої терапії).

У разі виникнення побічних ефектів застосування препарату необхідно припинити. Не застосовувати тваринам з порушеннями функцій печінки, серця, нирок.

Забій тварин на м’ясо дозволяється через 15 діб після останнього введення препарату. Період виведення для молока становить 5 діб.

Слід уникати випадкового введення препарату людині. У разі випадкової ін’єкції людині, необхідно негайно звернутися до лікаря, показавши листівку-вкладку або етикетку препарату. Не рекомендується працювати з препаратом особам з підвищеною чутливістю до нестероідних протизапальних пррепаратів.

При потраплянні препарату на шкіру, ретельно змити водою з милом. При потраплянні в очі, відразу ж змити чистою водою.

Не змішувати з іншими ветеринарними засобами.

 

Форма випуску

Флакони зі скла I типу (за Європейською Фармакопеєю) прозорого кольору закриті гумовим корком під алюмінієву обкатку по 100 мл. Вторинне пакування – картонні коробки.

Зберігання

Сухе темне, недоступне для дітей місце за температури від 15°С до 25˚С.

Термін придатності лікарського препарату при дотриманні умов зберігання в закритій упаковці — 2 роки з дати виробництва.

 Після першого відбору з флакону, препарат необхідно використати протягом 28 діб за умов зберігання у сухому темному місці за температури  від 5° до 8°С.Возможно, Вас также заинтересует